FLYING PHANTOM - světová série FRA

V Cannes ve Francii skončil první letošní závod světové série foilujících katamaránů Flying Phantom. Regaty se poprvé v historii zúčastnila i posádka z České republiky, David Křížek a Milan Harmáček. Původně bylo přihlášeno 17 lodí, ale na start se postavilo reálně 13 posádek. Náš tým DISCOMP si vybral svoji smůlu hned v úvodním dnu, kdy pro technické problémy neodjel 2 rozjížďky. To se pak samozřejmě promítlo i do celkového výsledku. Naopak velkou radost měl tým v předposlední rozjížďce, kdy 2 kola vedl a vítězství ztratil až těsně před cílem na halzovací bóji. Celkovým vítězem se stala francouzská posádka CUP LEGEND - Arthur Boc-ho a Cantin Roger, loňští vítězové RedBull Foiling Generation. Náš tým obsadil celkové 11. místo.

David Křížek a Milan Harmáček na světovém poháru třídy Flying Phantom v Cannes

Flying Phantom Séries - 13 lodí (CZE, FRA, GBR, GER, USA)

  1. FRA - A. Boc-Ho / C. Roger - 1,3,5,3,1,1,1,1,1 - 12b
  2. FRA - T. Mourniac / T. Laperche - 3,2,3,2,1,5,2,1,3 - 17b
  3. FRA - T. Normand - A. Joubert - 1,5,2,3,3,4,2,2,1 - 18b

    11. CZE - D. Křížek / M. Harmáček - 5,DNF,DNC,5,3,7,5,2,6 - 41b