Závodnímu jachtingu se věnuje od 10 let, ale jinak tento sport provozuje již od raného dětství. Za svoji kariéru získal 51 medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách z toho 30 mistrovských titulů. Zúčastnil se celé řady velkých mezinárodních závodů a stal se členem SECTOR No Limits, sdružení nejextrémnějších sportovců světa. Celkem 4 krát přeplul Atlantický oceán. V závodě osamělých mořeplavců přes oceán z Francie do Brazílie - Transat 6,50 vybojoval bronzovou medaili.

V letech 1997 - 1999 absolvoval olympijskou kampaň v lodní třídě 49er a v letech 1999 - 2000 v průběhu půl roku 2 krát přeplul Atlantický oceán. Jedenkrát na ultralehkém nafukovacím šestimetrovém katamaránu SECTOR. Postupně se zařadil mezi nejvšestrannější české jachtaře. Získal zkušenosti na okruhových plachetnicích, v námořním jachtingu na lodích všech velikostí, ale také v taktických závodech team a match racingu. S týmem RODOP vybojoval bronz na mistrovství Evropy 2004.

Byl profesionálním trenérem jachtingu ve Sportovním centru mládeže (2000-2004 a 2013-2021), které spoluzakládal a autorem celé koncepce a metodických postupů. Vytvořil interaktivní tréninkové deníky, které pak s úspěchem převzaly i další sportovní odvětví. Podílel se na přípravě řady reprezentantů a budoucích olympioniků. Stal se osobním trenér Lenky Šmídové v závodech světového poháru, na MS 2004 a na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách, kde získala stříbrnou olympijskou medaili. O rok později byl trenérem národního reprezentačního týmu.

Založil společnost Czech Ocean Team s.r.o., která se zabývá realizací jachtařských projektů. V roce 2006 a 2007 rozběhl projekt ATLANTIK MINITRANSAT. Sólový oceánský jachting na 6,5m plachetnici. Jako první Čech se kvalifikoval na legendární závod osamělých mořeplavců Transat 6,50 (La Rochelle Francie - Salvador de Bahia Brazílie), kde získal bronzovou medaili. V roce 2008 absolvoval oceánský závod profesionálních dvojic Transat ag2r na lodi Figaro Beneteau, kterého se zúčastnil společně s Philem Sharpem z Velké Británie. Během závodu posádka 2x získala trofej za 24 hodinový rychlostní rekord.

V listopadu 2008 vydal David Křížek svoji první dobrodružnou knihu o přípravě a vlastní účasti v legendárním závodě Transat 6,50 - DNEM I NOCÍ ATLANTIKEM. O 4 roky později vyšlo její pokračování, které vypráví o účasti v závodě profesionálních dvojic Transat ag2r DNEM I NOCÍ ATLANTIKEM II. V roce 2021 vydal dobrodružnou knihu pro mládež PLAVBA SNŮ.

Několik let David závodil s týmem Tři sestry, se kterým dosáhl řady mezinárodních úspěchů, včetně 2. a 3. místa v absolutním pořadí v závodě Rolex Middle Sea Race (celkem se regaty zúčastnil 8 krát). Jako doprovodnou třídu má jachtařský skiff RS700. V této třídě vydržel 3 roky bez porážky. Na mezinárodní scéně vybojoval 3. místo na mistrovství Evropy. Jeho největší zálibou jsou ale katamarány. S kosatníkem Zdeňkem Adamem získává úspěchy nejen na domácích vodách, ale především ve světě. Posádka CK FISCHER vybojovala 4. místo na mistrovství světa a mistrovství Evropy. V roce 2014 začal David také s ledním jachtingem a hned ve druhém závodě dokázal získat stříbro z mistrovství republiky. Byl prvním propagátorem foilujících (létajících) katamaránů A-cat a Flying Phantom, kde se společně s Milanem Harmáčkem a Zdeňkem Adamem zúčastňoval světové série a také prestižní Flying Phantom Extreme Sailing Series, ve které obsadili 9. a následně dokonce 5. místo.

David Křížek je propagátorem moderních akčních lodí a nových trendů v jachtingu. Nyní pracuje pro velký mezinárodní tým, s jehož posádkou se připravuje na závody Maxi Yacht.